element

Historia firmy

Firma Ferrox Sp. z o.o. powstała w wyniku restrukturyzacji Elektrociepłowni w Białymstoku w 1989 r. i na rynku funkcjonuje już od niemal 30 lat. Swoją działalność rozpoczynała od pełnienia funkcji działu utrzymania ruchu,  jednak  ambicją ówczesnego Prezesa Zarządu, Pana Andrzeja Niezgody, było zbudowanie firmy, która będzie świadczyła kompleksowe usługi nie tylko na terenie Elekrociepłowni w Białymstoku.

W związku z powyższym spółka sukcesywnie  poszerzała gamę oferowanych usług, począwszy od  konserwacji i remontów  maszyn i urządzeń cieplno-mechanicznych, obróbkę skrawaniem oraz usług w zakresie nowoczesnych technologii grzewczych.

Aby móc efektywnie wykonywać powyższe usługi Spółka wdrożyła system zapewnienia jakości ISO 9001, zdobyła wiele uprawnień, certyfikatów oraz zainwestowała w specjalistyczny sprzęt. Oprócz sukcesywnego wprowadzenia systemu zarządzania jakością firma uzyskała także uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego, które są niezbędne przy wykonywaniu napraw urządzeń cieplnych.

Konieczne również było stałe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności załogi.

Dzięki odpowiednio zaplanowanym działaniom firma zdobyła wielu klientów nie tylko na terenie Polski, ale także w Europie. Wszystko to składa się na sukces firmy Ferrox Sp. z o.o., która za swoją działalność otrzymała szereg nagród, między innymi 4 Medale Europejskie – za prace remontowe w energetyce (2001r.), montaż konstrukcji stalowych (2004r.), produkcję konstrukcji stalowych (2004r.) oraz ekologiczne technologie grzewcze (2008r.).

W chwili obecnej należy do najprężniej działających spółek powstałych w wyniku przekształcenia Elektrociepłowni w latach dziewięćdziesiątych.  Ferrox jest także jedną z największych firm remontowo-serwisowych z branży energetyki zawodowej i przemysłowej na terenie województwa podlaskiego.